21 marca 2024 r. w mieleckiej hali sportowo-widowiskowej MOSiR uczniowie I klasy liceum SMS Stal Mielec uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez Fundację DOBRY hasztag.

W ramach projektu #DOBRYhasztag# Fundacja organizuje akcję RELacja mającą na celu walkę z hejtem, wykluczeniem społecznym i ich negatywnymi konsekwencjami.

Przeznaczeniem programu jest edukacja młodych ludzi na temat szacunku do drugiego człowieka zarówno w sieci jak i życiu realnym. Młodzież biorąca udział w wydarzeniu stała się aktywnym uczestnikiem wszystkich działań – stała się zarówno oprawcą jak i ofiarą zjawiska hejtu.

Uczniowie mogli spotkać się i wysłuchać wypowiedzi znanych osób na temat tego, jakiego hejtu oni doświadczyli i jak sobie z nim radzą. Influencerzy, którzy podzielili się swoimi historiami to: aktorka Marta Zgutczyńska, tancerz Rafał „Tito”Kryla, nauczyciel Patryk Janczak „nieobliczalny matematyk”, mistrzyni europy w karate Katrin Kargbo oraz piłkarz i youtuber Daniel „Ostry” Ostaszewski. Całość programu była opatrzona komentarzami psychologa, a wszystko odbyło się w atrakcyjnej dla uczniów scenografii walk MMA, gdzie raper Arkadiusz „Arkadio” Zbozień nadawał bit wydarzeniu.