Olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się warsztaty geograficzne, podczas których zapoznali się z grą geograficzną Trimarium.
Trimarium to szybka gra karciana idealna w każdych warunkach: w domu, szkole i podróży. W atrakcyjny sposób przybliża geografię, historię i kulturę 13 państw Trójmorza. Gra doskonale sprawdza się jako narzędzie dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, a równocześnie jako świetna rozrywka dla każdego.
Kolejne wydarzenie tego dnia to warsztaty na temat Unii Europejskiej . Wydarzenie skierowane było do uczniów , którzy interesują się tematyką europejską, chcą lepiej poznać funkcjonowanie instytucji unijnych oraz chcą brać udział w kształtowaniu przyszłości Europy w najbliższych latach.
Zajęcia prowadził p.Maciej Trojnar , a gościem specjalnym był europoseł Bogdan Rzońca . Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy na temat historii i funkcjonowania UE oraz jej państw członkowskich.
Pani dyrektor dziękując Gościom za pobyt w naszej szkole stwierdziła , że ma nadzieję, że wiedza zdobyta podczas warsztatów będzie bardzo pomocna w dalszym procesie edukacyjnym.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie IMG_2164-1-1024x682.jpg