Dzisiaj w na stadionie miejskim przy Solskiego 1, podpisaliśmy kontynuację umowy dotyczącej współpracy pomiędzy SMS Stal Mielec, a jedynym na Podkarpaciu klubem ekstraklasowym – PGE FKS Stal Mielec.

— Jako dyrektor Szkół Mistrzostwa Sportowego Stal Mielec pragnę powiedzieć, iż jest dla nas ogromnym zaszczytem, że możemy kontynuować współpracę z tak prestiżowym i bogatym w historię klubem jakim jest PGE FKS Stal Mielec, czego przypieczętowaniem jest podpisane dzisiaj umowy. Współpraca ta jest dla nas o tyle cenna, że umożliwi kształcenie zarówno świetnych piłkarzy, jak i bogatych w wiedzę uczniów. Ze swojej strony dołożę wszelkich starań, aby nasza współpraca była konstruktywna i przebiegała w przyjaznej atmosferze. Jestem przekonana, że dalsze współdziałanie dostarczy obu stronom satysfakcji i przyniesie wymierne efekty. Moim marzeniem jako dyrektora szkół mistrzostwa sportowego jest aby moi uczniowie zasilili szeregi ekstraklasowej drużyny Stali Mielec i godnie reprezentowali szkołę, klub i miasto na arenie krajowej i międzynarodowej — powiedziała Alicja Mrozik

— Dzisiejsza data jest niezwykle ważna dla piłki nożnej w naszym regionie i rozwoju młodych zawodników. Projekt stworzony przez FKS Stal Mielec S.A. o współpracy z Szkołami Mistrzostwa Sportowego zapewnia możliwość treningów najlepszym adeptom piłki nożnej pod skrzydłami trenerów Akademii PGE FKS Stali Mielec. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to na zdrową rywalizację pomiędzy zawodnikami, a co za tym idzie ich jeszcze lepszy rozwój. Trenowanie w Akademii PGE FKS Stal Mielec dla młodych piłkarzy z naszego regionu to najlepszy kierunek w drodze do ekstraklasowej drużyny PGE FKS Stal Mielec. Zakończony niedawno sezon 2022/2023 PKO BP Ekstraklasy pokazał, że już kilku naszych młodzieżowców dostało szansę debiutu w najwyżej klasie rozgrywkowej, a kolejnych kliku możliwość treningu z pierwszą drużyną pod okiem sztabu szkoleniowego trenera Kamila Kieresia. Podjęta współpraca zapewni również naszym zawodnikom wybór edukacji w dwóch Szkołach Mistrzostwa Sportowego, co przełoży się na podnoszenia jakości edukacyjnej piłkarzy.  FKS Stal Mielec S.A., UKS SMS Mielec oraz SMS Stal Mielec dołażą wszelkich starań w celu zapewnienia najlepszego rozwoju młodych zawodników zarówno w kwestiach sportowych jak i edukacyjnych — powiedział Jacek Klimek, Prezes Zarządu FKS Stal Mielec S.A.

— Cieszymy się, że możemy w dniu dzisiejszym podpisać bardzo ważną umowę pomiędzy trzema największymi ośrodkami szkolącymi zawodników w Mielcu. To porozumienie pozwoli znacząco podnieść jakość szkolenia w Naszym mieście, a co za tym idzie przygotować wychowanków do reprezentowania pierwszej drużyny PGE FKS Stal Mielec. Cieszy również fakt, iż nasi zawodnicy będą mogli skorzystać z oferty nauki w mieleckich Szkołach Mistrzostwa Sportowego  – dodatkowe zajęcia z których będą mogli korzystać w ramach lekcji znacznie wpłyną na jakość szkolenia — powiedział Marcin Gancarczyk, Dyrektor Akademii PGE FKS Stal Mielec.