Znaczenie przedsiębiorczości w Polsce wzrosło w ostatnich latach w istotny sposób.

Podstawy przedsiębiorczości realizowane w szkole konsekwentnie podkreślają, jak wielkie znaczenie dla rozwoju intelektualnego młodego pokolenia ma rozwijanie pasji odkrywania oraz pogłębianie zainteresowań tematyką przedsiębiorczości.

W dniu 9 listopada 2022r uczniowie klas II i III LO w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości wzięli udział w wycieczce do Inkubatora Przedsiębiorczości w Mielcu. Inkubator to specjalnie zorganizowana przestrzeń posiadająca charakter lokalny, służąca do kreowania, stymulowania, wspierania i inkubacji małych i średnich przedsiębiorstw, z wykorzystaniem uwarunkowań i zasobów lokalnej społeczności i infrastruktury.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej zawierającej pokaz przekroju i zakresu działalności. Podczas zwiedzania firm , prowadzeniu rozmów z pracownikami uczniowie zapoznali się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie obrabiarek konwencjonalnych jak i CNC. Uczestniczyli w pokazach i prezentacjach pracy tych obrabiarek oraz obrabiarek do cięcia, wycinania. Pod fachowym okiem każdy z uczestników miał również okazję obejrzeć zastosowanie robotów w produkcji.

Szereg pytań i atmosfera lekcji wyjazdowej pokazały, że tego typu zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Wspólny wyjazd uczniów zorganizowali i cały czas im towarzyszyli nauczyciele: Iwona Gawłowicz i Bogdan Tomecki