W nowe półrocze z nowymi zajęciami uzupelniajacymi 🧘‍♀️🧘🧘‍♂️joga🧘‍♀️🧘🧘‍♂️

Joga dla sportowców to doskonała praktyka pozwalająca na zwiększenie świadomości ciała, oddechu i rozwój siły mentalnej w dążeniu do wyższej formy sportowej.

Joga to nie tylko rozciąganie jak wciąż błędnie myśli wiele osób. Odpowiednio prowadzona praktyka rekompensuje obciążenia sportowe czy np. zwiększa mobilność.

Ważnym jest, aby zrozumieć, że stabilny umysł to stabilne ciało, ale tak samo stabilne ciało to stabilny umysł. Podobnie jest z elastycznością – w umyśle i ciele.

Znani sportowcy, którzy praktykują lub praktykowali jogę to m.in Leo Messi, czy LeBron James, który wypowiadając się o jodze powiedział:

„Joga to nie tylko ciało, ale także o umysł. To technika, która naprawdę mi pomogła”.

Poszerzanie horyzontów na nowe formy ruchu wspiera docelową dyscyplinę sportową. Mistrzowstwo sportowe jest wynikiem wytrenowania układu nerwowo-mięśniowego, silnej woli, umysłu i konsekwecji – wszystkie te jakości wspieramy praktykując jogę.

Zajęcia poprowadziła właścicielka studia jogi Przestrzeń Kolbuszowa – Aleksandra Langiewicz, kiedyś Mistrzyni Polski w judo, zawodniczka kadry narodowej, a dziś naturoterapeutka i instruktorka jogi i medytacji. Jak przyznaje – chciałaby posiadać te umiejętności i kompetencje w trakcie rozwoju swojej kariery sportowej.