Wczoraj. uczniowie klas drugich Liceum SMS Stal Mielec wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Urzędu Skarbowego w Mielcu.
Spotkanie poprowadziła Pani Naczelnik Urzędu Skarbowego Lucyna Kosiba wraz z kierownikiem Urzędu Anną Kopek. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z zadaniami i zakresem działania Krajowej Administracji Skarbowej, a także działalnością tutejszej placówki, szczególnie w relacjach przedsiębiorców i firm oraz osób fizycznych  z urzędem. Mogli dowiedzieć się także o różnych formach kontaktu i rozliczania się w systemie elektronicznym. Zostali zaznajomieni z korzyściami, jakie mają podmioty posiadające profil zaufany w systemie e–PUAP, mogąc załatwić wiele spraw urzędowych bez odwiedzania urzędu, 24 godziny na dobę, z dowolnego miejsca. Również ma to miejsce w przypadku składania zeznań podatkowych za pomocą systemu e-deklaracji. Dzięki temu interesanci nie muszą stać w kolejkach, aby złożyć zeznanie podatkowe. Uczniowie zwiedzili również salę obsługi interesantów Urzędu.
Podczas wycieczki  młodzież zdobyła wiedzę, która pomoże jej w przyszłości prawidłowo załatwiać różnego rodzaju sprawy podatkowe.

Wyjście to było zorganizowane przez Pana Bogdana Tomeckiego nauczyciela SMS Stal Mielec.